Global results

This week's first finishers

  Men Women
Event RunnerClub RunnerClub
Aberdeen Kenny O'NEILLUnattached Carolyn MILNEGarioch Road Runners
Aberystwyth Ashley CRAWFORDUnattached Holly LOVELLUnattached
Abingdon Patrick BROWNUnattached Ciara HUXLEYOxford City AC
Albert Gregory JAYASURIYAMiddlesbrough & Cleveland Harriers Ruth HILEYUnattached
Albert Melbourne Mike LICHTWARKDerek Zoolander Centre for Kids Who Can't Run Good Pia HUNTERBox Hill AC
Albury Wodonga Brad WOONTONUnattached Felicity DAVISPocket Rocket's Run Club
Alice Holt James Richard Alexander CLARKEFarnham Runners Charlie GRAYFarnham Tri
Ally Pally Leo BURNINGHAMLondon Heathside Runners AC Catherine EDEAMUnattached
Amager Faelled Till LEHMANN CHRISTIANSENSparta Mille BJARRUMFortius
Amager Strandpark Stephan RØLLINGUnattached Biretha VITALIS JOENSENMotionsklubben Amager
Andover Steve BRETTAndover AC Louise BLAIRUnattached
Antrim James TRAINORDub Runners of Belfast Lucy CAMLINUnattached
Ardgillan Ben MALONEFingal Triathlon Club Sarah WHITEUnattached
Armagh Matthew HEWITTEast Coast Athletic Club Denise SLEVINUnattached
Arrow Valley Mark COULDWELLCharnwood AC Jeanette MALINBromsgrove & Redditch AC
Ashford Robert CARPENTERAshford & District RRC Joanne MAHERUnattached
Ashton Court Damian SPRECKLEYGreat Western Runners Sally JOHNSONNailsea RC
Augustine Heights Nic HOPEUnattached Jackie PRINSLOOUnattached
Aveley Matthew SMITHTrinity AC Margaret HADLEYUnattached
Aylesbury Glen TURNERLeighton Buzzard AC Sophie LOVELLGuildford & Godalming AC
Balyang Sanctuary Steve CUNNEENUnattached Olivia HOBBSUnattached
Bangor Mark WEIRNorth Down AC Nikki HEYWOODNorth Down AC
Banstead Woods Unknown ATHLETEUnattached Lisa ROONEYCollingwood AC
Barking Ray LAWRENCETri Sport Epping Gemma TYLERUnattached
Barnsley Stephen HEADLEYBedford & County AC Hazel CRAVENLes Croupiers RC
Barnstaple Frank BADDICKNewham & Essex Beagles AC Vicky CALLAWAYCharnwood AC
Barrow Dean MILLERBarrow & Furness Striders AC Karen Ann MAGGIO-POYNTZWalney Wind Cheetahs
Barry Curtis Richard BOWERSUnattached Charlotte CHEYNEPakuranga Athletic Club Inc
Basildon Christian GRAYBasildon AC Niamh SMITHBasildon AC
Basingstoke Gareth ANDERSONUnattached Cath WHEELEROverton Harriers & AC
Beckton Philip WILLIAMSONElmbridge RRC Julie STAFFORDUnattached
Bedford Alex DAVYLeeds City AC Alice BURGINBedford & County AC
Beeston Gavin KENNEDYLong Eaton RC Margot GIBSONUnattached
Belfast Victoria John CRAIGOrangegrove Athletics Club Jennifer BLACKB.A.R.F
Belmont Michael John PICKERINGNewcastle Flyers Cory NEWMANNight Striders
Berwick Springs Mark ANDREWSUnattached Hannah DEALBox Hill AC
Bexley Richard WARDBelgrave Harriers Kaeti Anne MACKENZIEBarnsley AC
Big Bay Bryan ALLOTTUnattached Jonette DE SOUSAUnattached
Black Park Mark CRABTREEGade Valley Harriers Helen O'NEILEZoom Tri Club
Blackbutt Vlad SHATROVNight Striders Sarah KNIGHTSUnattached
Blackhill David WALKERBlackhill Bounders Danielle GASKINBlackhill Bounders
Blickling Tony WARDUnattached Sue ALLENColtishall Jaguars
Bolton Declan TOOMEYBolton United Harriers & AC Samantha PARKINSONWinchester and District AC
Bournemouth Kelvin WEAFERUnattached Bridget DENCEBournemouth AC
Brabrand Jim WEBBÅrhus 1900 Katrine Louise SVANEÅrhus 1900
Bradford Will KERRSaltaire Striders Ellie KITCHENWarwick University AC
Bramhall Park Gareth N R GRIFFITHSUnattached Michelle HAMMILLUnattached
Brandon Country Park Jason WINGUnattached Rachel CHESTERUnattached
Braunstone Edward HIGHTONOwls AC Clare MCKITTRICKCharnwood AC
Brighton & Hove Simon HEATHReading AC Helena TOBINBrighton & Hove City AC
Brockenhurst Adam JUNDIUnattached Carly DERRAVENUnattached
Brockwell Gordon PEARCEThames Hare & Hounds Nicola Jane RICHMONDDulwich Runners AC
Bromley Unknown ATHLETEUnattached Millie SMITHBlackheath & Bromley Harriers AC
Brueton Oliver PAULINSolihull & Small Heath AC Sarah WHEELERStratford-upon-Avon AC
Bryanston David ASHWORTHBorn 2 Run Athletics Club Rachel LEISTRAFitness from Africa
Bryn Bach Eddie HISCOCKSLliswerry Runners Sally WILDERSan Domenico RC
Bunbury Zac JONESUnattached Jayde TAYLORUnattached
Bunyaville Dean CANESouth Pine Striders Keryn PAULEYSouth Pine Striders
Burgess Andrew BARRINGTONUnattached Justine DORIONUnattached
Burnage Phil BURNSStockport Harriers & AC Rachael MOATStockport Harriers & AC
Burnley Marc HARTLEYStaffordshire Moorlands AC Autumn HOWARDTrawden AC
Bury St Edmunds Asa BURNETTWest Suffolk AC Odette ROBSONSaint Edmund Pacers
Bushy Park Jonathan STEADHerne Hill Harriers Michelle DILLONUnattached
Cairns Raimo SALLAUnattached Alena SCURRAHUnattached
Cambridge Chris DARLINGCambridge Triathlon Club Elizabeth MOONEYUnattached
Campbelltown Ryan LADDUnattached Julia DEGANUnattached
Camperdown James ADAMSONUnattached Stephanie OWENUnattached
Canning River Luke PIDCOCKUnattached Caitlin JAMESONSquash and runningworks
Cannon Hill Ed BANKSBirmingham Running Athletics and Triathlon Club Karys AMORYBirchfield Harriers
Canterbury Daniel JACKSONWarrington AC Beth PORTUnattached
Cardiff Stephen PATERSONLes Croupiers RC Claire BEATTYLes Croupiers RC
Carlisle Callam PLUNKETTBorder Harriers & AC Vanessa STRICKLANDCarlisle Aspatria AC
Carrickfergus Stephen PLAYFAIRUnattached Caroline GIRVANUnattached
Castle Demense Nick JACOBSAldershot, Farnham & District AC Fiona SANTRYUnattached
Castlebar Anto DEVANEYMayo AC Marijke BELTMANUnattached
Catton Steve JONESNorfolk Harriers Emma LAYTONNorwich Road Runners
Chelmsford Central Tim WOULFEUnattached Elizabeth DAVIESSpringfield Striders RC
Cheltenham Anthony BAILEYCheltenham & County Harriers Nichola MCNALLYDenby Dale Travellers
Chippenham Matthew YOUNGTeam Bath AC Sarah ALVISUnattached
Chipping Sodbury Sam HULLChippenham Harriers Isobel Grace MEDCROFTBristol and West AC
Cieszyn Wojciech PROBSTUnattached Sylwia KUCZERAUnattached
Citypark Eirin MC DAIDRanelagh Harriers Gillian BURNSDromore AC
Clair Russ MULLENHaywards Heath Harriers Marguerite LAZELLHaywards Heath Harriers
Claisebrook Cove Gareth RICHARDSONUnattached Fiona LEONARDWA Marathon Club
Clermont Waterfront Alex LOACHHolme Pierrepont RC Sheri FRASERUnattached
Cleveland James COPPERTHWAITESharks Triathlon Kailey WILTONUnattached
Clonakilty Jerome O'BRIENUnattached Ronnie BARRYUnattached
Clumber Park Peter TWIGGClowne RRC Cushla LAMENCani-Cross
Colchester Castle John FRYERColchester Harriers AC Sarah STRADLINGColchester Harriers AC
Colwick Matthew CLAPPRedhill Road Runners Sarah Marie Ann BOOKERNorthbrook AC
Concord Gordon PYRAHValley Hill Runners Nicolette ARCHERKimberworth Striders RC
Congleton Andrew SMITHUnattached Sharon JOHNSTONEWilmslow RC
Conkers Darren REDMONDShabbarunners Tracy HINXMANUnattached
Coomera Matthew MILLERUnattached Jessica BEMROSEMultisport Gold
Corby Chris BUSAILEHHerne Hill Harriers Suzanne SWAINEHerne Hill Harriers
Cornwall Park Daniel Guan-Ming CHENUnattached Katrin GOTTSCHALKThe Auckland YMCA Marathon Club Inc
Coventry Hywel DAVIESRugby & Northampton AC Mistianne FEENEYCoventry Godiva Harriers
CranePark Duncan MALLISONRanelagh Harriers Jessica Nicole DOWNS (NEE MASTERS)Unattached
Cross Flatts Connor CRAIG-JACKSONSkyrac AC Alice TRAVERSUnattached
Crystal Palace Che COMPTONUnattached Carole PENLINGTONBlackheath & Bromley Harriers AC
Cuerden Valley Joseph MONKBlackburn Harriers & AC Jo KIRBYSpa Striders RC
Curl Curl Unknown ATHLETEUnattached Anna WHITESydney Striders
Darley Martin KERRShelton Striders Lily WINFIELDHeanor RC
Darlington South Park Unknown ATHLETEUnattached Shona FLETCHERRichmond & Zetland Harriers
Darwin James CLANCYUnattached Samantha BARNETTUnattached
Delamere Vincent VAN WOERKOMCity of Chester Triathlon Club Rheannon RAINFORDUnattached
Delta Matthew BOTHAUnattached Megan DIFFENTHALHoerskool Randburg Athletics Club
Derry City Alex D'ORIAUnattached Anna BOYLEBallymena & Antrim AC
Dewsbury Unknown ATHLETEUnattached Jenni MUSTONCharnwood AC
Diamond Creek Paul GRAHAMUnattached Eliza CLARKEDiamond Valley AC
Doncaster Callum WILSONDoncaster AC Emily BARKERDoncaster AC
Dulwich Mohammed ISMAILHerne Hill Harriers Sarah WATSONKent AC
Dunedin Alan FUNNELLLeith Harrier & Athletic Club Inc Mel AITKENLeith Harrier & Athletic Club Inc
Durham Graham HOPEKidlington Running & AC Kim SIMPSONDurham City Harriers AC
Durham NC Paul SEXTONBull City Track Club (Adult USATF Club) Naomi CLINEUnattached
Dusi Owen BENGOSaints AC Luzaan DE WITMaritzburg Athletics Club
Eastbourne Alexander Amos YEECrystal Palace Triathletes Samantha ALVAREZHailsham Harriers
Eastleigh Andy MORGAN-LEESouthampton AC Emily Grace COULSONWinchester and District AC
Ebotse Karel BURGERBoksburg AC Shannon MCCALLUMBenoni High AC
Ecos Jack NEESONBallymena Runners AC Kelly COURTNEYBallymena Runners AC
Edinburgh Bryan MACKIEEdinburgh AC Fiona RUDKINMetro Aberdeen RRC
Eglinton Andy MCGHEEUnattached Fiona COMRIENorth Ayrshire AC
Enniskillen Rob GILCHRISTFarnham Runners Emma CATHCARTCrusaders Athletic Club
Esbjerg Christian Ø. JØRGENSENUnattached Carina Izabella JØRGENSENMultiatleterne
Falkirk Max COLLIGANArbroath & District AC Charlotte Catherine FORTUNELinlithgow AAC
Falls Damian Joseph GRANTBeechmount Harriers Teresa DUFFYUnattached
Fælledparken Carl-Frederik RIIS-HANSENUnattached Annemette Scheel FISCHERUnattached
Fingal Bay Griffin DEL CARONewcastle Veterans AC Laura BURRUnattached
Finsbury Park Carl FIFORDUnattached Alexandra FAIRHURSTUnattached
Fish Hoek Connor DAVIESUnattached Genevieve KARLEINUnattached
Forest of Dean Peter L W WOODWARDForest of Dean AC Ellie HATHAWAYCheltenham & County Harriers
Forest Rec Unknown ATHLETEUnattached Elly FLETCHERUnattached
Fountains Abbey Alexander SMITHHuntingdonshire AC Sharon BARLOWRipon Runners
Frimley Lodge Samuel DICKINSONUnattached Melanie BROOKESFarnham Triathlon Club
Fritton Lake Tommie WILLIAMSBungay Black Dog RC Lisa KNIGHTSUnattached
Fulham Palace Alex MILNEEnfield & Haringey AC Alice HARRAYThames Valley Harriers
Gateshead Matthew ALDERSONUnattached Gemma BRADLEYSaltwell Harriers
Gatton Duncan FOWLERUnattached Anastasia HEIKKILAUnattached
Gdansk Daniel MIKIELSKIUnattached Elżbieta TUWALSKAUnattached
Gdynia Jason CHERRIMANLeeds City AC Laura STOLARCZYKSKLA Sopot
George Juan PRETORIUSUnattached Alicia CAWOODNedbank RC SWD (George)
Gibside David BEECHNorthumberland Fell Runners Sonia MORLEYTynedale Harriers & AC
Ginninderra James MINTOWeston Creek AC Jen BRIGHTACT Veterans AC
Gladstone Ryan Guven YORUKUnattached Sophie BARNARDQueens Park Harriers
Gladstone QLD Brad JAMESGladstone Road Runners Matilda LODDERUnattached
Glasgow Robert GILROYRonhill Cambuslang Harriers Elizabeth MURPHYUnattached
Golden Beach Adam HULMEUniversity of Sunshine Coast A C Laetitia BEVENUnattached
Gorleston Gareth WAINWRIGHTKPMG Running Club Sarah LAUCHLANUnattached
Graves Peter BRANNEYLeeds City AC Rachael GREENVegan Runners
Great Cornard Isaac WAGLANDUnattached Tamara JORDANStowmarket Striders RC
Great Lines Chris VALDUSAshford & District RRC Lucy FLANNERYUnattached
Greenpoint Josh HODGEUnattached Ida MALLINGUnattached
Greenwich Noah ARMITAGE-HOOKESUnattached Debs PATMOREDartford Road Runners
Griffeen Declan FAHEYUnattached Niamh FITZGERALDLucan Harriers
Grovelands Ciaran SAUNDERSUnattached Sonia SPEARINGUnattached
Guildford Tom ALDREDLondon Heathside Runners AC Claudia LANCE JONESGuildford & Godalming AC
Gungahlin Eric HORVATUnattached Jessica ROBSONDefence Athletics Club
Gunnersbury James STEELEaling, Southall & Middlesex AC Isobel REAWest 4 Harriers
Gunpowder Tim ASHELFORDLeeds & Bradford Triathlon Club Lottie ROWEDDERHarlow AC
Hackney Marshes Jonathan BLACKBURNUnattached Janet MURISONUnattached
Hackworth Scott ELLWOODCrook and District AC Elizabeth WOODShildon Running and AC
Halls Unknown ATHLETEUnattached Madri WIIDUnattached
Hamilton Lake Steve REES-JONESHamilton City Hawks Athletics Inc. Jenni HOOGEVEENHamilton City Hawks Athletics Inc.
Hampstead Heath Alan CLARKEUnattached Pauline HALLUnattached
Hanley Unknown ATHLETEUnattached Jennifer RICHSteel City Striders RC
Harrogate Jamil PARAPIAOtley AC Millie GRAYHarrogate Harriers & AC
Harrow Lodge Matthew BRAYBROOKHavering Athletic Club Emily MARSHALLHavering Athletic Club
Havant Daniel BAILEYVictory AC Fay CRIPPSChichester Runners & AC
Heaton Park Nick LEIGHAltrincham and District AC Karen Bernadette FLEMINGUnattached
Highbury Fields Rob WALKERHighgate Harriers Simone DAGGUnattached
Highlands Philip NASSUnattached Melissa GAUTOUnattached
Hillsborough Mike TANNERRochdale Harriers & AC Rebekah WALKERSheffield Running Club
Hilly Fields Daniel STAUBERUnattached Dee O'BRIENUnattached
Huddersfield Brad TRAVISSHalifax Harriers & AC Jacqui KHOUEIRYHolmfirth Harriers AC
Hull Robert HAWSEMablethorpe RC Sara ROOKYARDEast Hull Harriers & AC
Huntingdon Jevan ROBERTSONMarch AC N JONESRiverside Runners
Inverness Gordon LENNOXUnattached Rhona GRANTUnattached
Ipswich Unknown ATHLETEUnattached Laura THOMASIpswich JAFFA RC
Ipswich QLD Peter REEVESUnattached Taryn CHARLTONAwesome Runners
Kalgoorlie-Boulder Danny SHEEHANUnattached Barbara FIEBERGKalgoorlie runners
Kawana Damien BULTERSUnattached Cathie VISONAUnattached
Keswick Steve ANGUSBorder Harriers & AC Joasia ZAKRZEWSKIDumfries RC
Kidds Beach Sean NEWLAND-NELLUnattached Sharon SHAWUnattached
Killerton Andrew CHAMBERSBristol and West AC Catherine Ann Thurlow NEWMANExmouth Harriers AAC
Kings Lynn Peter WARDNorth Gloucestershire Orienteering Club Viv MALTUnattached
Kingsbury Water Stephen PARKESTamworth AC Holly BATESUnattached
Kingscliff Scott MCINNESUnattached Tammy BATESONPat Carroll Running Group
Kingston Sam EVANSUnattached Maddie GARNERStragglers
Kirra Joel LONSDALEUnattached Neve SMITHUnattached
Kolomenskoe Юрий ХРЫЧЁВUnattached Elena GOLTYAEVAUnattached
Konstancin-Jeziorna Rafał BUDNICKIMORT Natalia KUPROWSKAUnattached
Krakow Jacek RUDZIŃSKIUnattached Aleksandra JACHIMCZYKUnattached
Lake Mac Phil TWEEDNewcastle Flyers Nadine PLATTUnattached
Lanhydrock Tobias SAVAGEUnattached Isobel WYKESTruro RC
Larne Martin AGNEWLarne AC Patricia BLAIRLarne AC
Launceston Josh HARRISNorth Launceston AC Amy LAMPRECHTLaunceston Athletic Club
Leamington Daniel WILKINSONLeamington C and AC Monica WILLIAMSONLeamington C and AC
Leeds Christopher MANNHyde Park Harriers Hilde PAPEUnattached
Leszno Dariusz SOCHAUnattached Magdalena JÓŹWIAKUnattached
Lincoln Ian KIMPTONTeam Kimpton Katja ERAVISTOSleaford Town Runners
Little Stoke John O'DWYERUnattached Helen NEWBERRYBristol and West AC
Livonia Yoshitaka UMENOUnattached Julia KENNEYUnattached
Lloyd Unknown ATHLETEUnattached Viv MITCHELLSouth London Harriers
Llyn Llech Owain Jack TREMLETTTaf Running & Orienteering Jenny MADDOCKSSt Albans Striders
Lódz Piotr KĘDZIAOlimpijska Akademia Biegania Agata WALCZAKKB Arturowek Lodz
Logan River Pat CONNORUnattached Erika KOHNCKEUnattached
Longrun Meadow Oliver FOXWells City Harriers Joanna CARRITTRunning Forever Running Club
Lower Hutt Geoff FERRYUnattached Julie JOHNSONUnattached
Lyme Park Jason BRUNNOCKUnattached Kaisleigh ATKINSONUnattached
Maidstone Richard TOMLINSONMedway & Maidstone AC Isabel KUHLUnattached
Main Beach Hamish HARRISONUnattached Courtney THWAITESUnattached
Maitland Mitchell REIDWooters Runners Jennifer COOGANUnattached
Malahide Daire BERMINGHAMRaheny Shamrocks AC Helen O CONNORPortmarnock Athletic Club
Maldon Prom Scott COUSINSUnattached Tracy HARRINGTONTiptree Road Runners
Manjimup Barry WEINMANWA Marathon Club Esther ZBINDENUnattached
Mansfield Stuart KINGMansfield Harriers & AC Eleanor WINNINGUnattached
Margate Jay BAILEYUnattached Kirsty GRIFFITHSUnattached
Marlay Louis MCCARTHYRathfarnham WSAF Paula PRENDERGASTMayo AC
Marple Paul BROOKSUnattached Elizabeth APSLEYStockport Harriers & AC
Medina I.O.W. David BLACKMANSouthampton AC Grace CRUMPLINHavant AC
Merimbula Steven ISLESUnattached Elizabeth SIMPSONUnattached
Mile End Alex PLANTSheffield Running Club Rachel THOMASVictoria Park Harriers & Tower Hamlets AC
Milton Keynes Stephen RICHARDSONDavid Lloyd Redway Runners Julie LOXLEYDavid Lloyd Redway Runners
Minnippi Daniel ROLLEYThompson Estate AC Kylie SIMPSONUnattached
Mitchelton Yousif BIROGIPacific Athletics Club Tiana PRUDDENUnattached
Modderfontein Reserve Quintin VAN ZYLUnattached Rachel DE FREITAS-KOMAKODiscovery AC
Mosman Ollie MOOREUnattached Emily WIUMUnattached
Mount Barker Hayden HANDSUnattached Belinda DAWSONAdelaide Harriers AC
Mount Gambier Leon JOHNSTONUnattached Brooke HINESUnattached
Mudgeeraba Phil SOEGAARDUnattached Ruth WILLISUnattached
Mulbarton Andrew PRESTONWymondham AC Claire BROOKEWymondham AC
MUSA Cookstown Donal GALLAGHERUnattached Stephanie CAMPBELLCity of Lisburn AC
Naas Patrick Laurence MALONEUnattached Roisin DUNLEAVYUnattached
Nahoon Point Jonas SCHOMBURGOxford Striders Elne OWENBorn 2 Run Athletics Club
Netley Abbey Murray WATSONStubbington Green Runners Holly POWELLSouthampton AC
New Farm Brandon DEWARRace Walking Queensland Clare GERAGHTYPacific Athletics Club
Newark Adam HOLLANDVOTWO Jackie DUERSSouthwell RC
Newbury Michael LENNONReading AC Clare QUINNUnattached
Newcastle Chris SMITHWallsend Harriers & AC Stacey ROGERSJarrow and Hebburn AC
Newent Lee DAVIESFul-On Tri Michelle STERRYUnattached
Newport Nicholas JOHNSONUnattached Emma WOOKEYLliswerry Runners
Newy Sam PURCELLNewcastle Flyers Rhiannon ROBERTSUnattached
Nibe Mogens ADELSEN JENSENUnattached Mathilde BJERGENUnattached
Nonsuch Olly COLLISCollingwood AC Dominique Olesia CORRADISutton & District AC
North Beach Allan HARMSSunshine H M P SC Caylee ELLEROBluff AC
North Lakes David SWEENEYQueensland Masters Association Kimberley CURTISUnattached
North Shore Ben PARKINSONUnattached Natalie REEVEUnattached
Northampton Luke GREERUnattached Olivia WHITERugby & Northampton AC
Norwich Simon MILLETTWindsor, Slough, Eton & Hounslow AC Jihanna BONILLA-ALLARDCity of Norwich AC
Oak Hill Alexander LEPRETREUnattached Rebecca BUNTINGLondon Heathside Runners AC
Old Deer Park Sam WATSONUnattached Sarah HUTTONUnattached
Oldham Nigel PENGELLYUnattached Anne-Marie LORDOldham and Royton Harriers AC
Ormeau Stephen PRENTICEQueens Harriers & AC Claire WILSONUnattached
Ormskirk James TOOHEYLiverpool RC Clare CONSTABLESouthport Waterloo AC
Orpington Kayvan KARIMIUnattached Jane WALDRONSevenoaks AC
Osterley Mike ADAMUnattached Rainy MARSHHarrogate Tri Club
Oxford Unknown ATHLETEUnattached Jessica O'CONNORWoodstock Harriers AC
Parke Geoff DAVEYTeignbridge Trotters Olivia WARRENUnattached
Parramatta Thomas DO CANTOUnattached Jennifer LUGSDINUnattached
PE Hobie Beach Keegan COOKEUnattached Alison HEYDENRYCHUnattached
Pegwell Bay Josh PAINTERUnattached Zoe PETTUnattached
Pennington Flash Anthony TAYLORSalford Harriers and AC Ellie ROBINSONWigan & District Harriers & AC
Penrith Jonathan COXEden Runners Allison DALYKendal AAC
Perth Matthew P YOUNGReading Storm Chasers Sarah DOUGLASEdinburgh University Hare & Hounds
Peter Pan Runar SAETHERUnattached Corinna Emily TURNERUnattached
Peterborough Edward SAMUELLondon Heathside Runners AC Maya TODD MCINTYRERushcliffe AC
Pioneer Nic TAYLORUnattached Heather CONNANUnattached
Plymvalley Thomas HUMPHREYPlymouth Harriers Julie STROUDUnattached
Point Cook Chris DOWNIEWestern Athletics Aimee LANEWestern Athletics
Pomphrey Hill Zak WORTKingston AC and Polytechnic Harriers Caroline WHITEUnattached
Pontefract Terence Gareth FORRESTCairngorm Runners Helen SINGLETONWakefield District Harriers & AC
Pontypool Bashir HUSSAINStockport Harriers & AC Chloe LEEKCwmbran Harriers
Pontypridd Jason BRAGGAberdare Valley AAC Kelly WAITEIslwyn RC
Poole Simon COOMBESHerne Hill Harriers Abigail JONESPoole Runners
Porirua Warwick SMITHUnattached Rachel MCKINNONUnattached
Porthcawl Alun WOODBridgend AC Zoe Jennet THOMASBridgend AC
Portrush Rhodri JONESSpringwell RC Julie MURPHYLagan Valley AC
Potchefstroom Abram MAPHUTHAUnattached Bianca VERMEULENPUK Ak
Poznan Dariusz JANKOWSKIUnattached Karolina KOTKOWSKAMaratonyPolskie PL Team
Preston Orlando COREAMidland Masters AC Claire MELBOURNEUnattached
Preston Park Martin RUTTERClapham Chasers RC Caroline WOODArena 80 AC
Princes Ian LAWTONLiverpool Harriers & AC Kathryn SHARKEYUnattached
Pymmes Sam ROBERTSONUnattached Amy MCCAYUnattached
Queen Elizabeth Julian MANNINGDenmead Striders Louise HUTCHINSONWest 4 Harriers
Queens Christopher THOMSONSwansea Harriers AC Collette MCCOURTDub Runners of Belfast
Reading Darryl PLANKReading Roadrunners Kaya SITTAMPALAM MAINBracknell AC
Redcar Andrew PEARSONNew Marske Harriers AC Patricia Louise SPEEDIENew Marske Harriers AC
Reigate Priory Colin PARRACKUnattached Phyllis FLYNNStragglers
Richmond Park Oliver HEWITTUnattached Gemma CORYRanelagh Harriers
Riddlesdown Kevin QUINNReal Runners Rebecca COOMBERHolland Sports AC
Rietvlei Drew FISHERUnattached Charine KRUGERUnattached
Riverside Michael OPENSHAWBirtley AC Roisin KENNANGateshead Harriers & AC
Riverway Wayne ROYUnattached Nicola WOOLLARDUnattached
Rockingham Mark MIDGLEYUnattached Jules JENNINGSUnattached
Rocks Riverside Peter RUNUnattached Emma PRATTAshgrove Rangers AC
Rondebosch Common Rusticus Francois DU PREEZUnattached Christine BERNARDUnattached
Roodepoort Abraham SEQAPOTSAUnattached Whitney MATSEBAUnattached
Root 44 Mhlangabezi MBUNTSHUUnattached Lijan VAN NIEKERKUnattached
Rother Valley R SPOONERBarnsley Harriers Ruth ROSSHallamshire Harriers Sheffield AC
Rotherham Kevin DOYLEKimberworth Striders RC Carla WRAGGKimberworth Striders RC
Roundhay Craig BOGGONHolmfirth Harriers AC Heather ROSSUnattached
Roundshaw Downs Neil REISSLANDCollingwood AC Rebecca FISHBURNLeeds & Bradford Triathlon Club
Rushcliffe Andrew FULLERShepshed RC Helen JAMESBarrow Runners
Sandgate Jacob CARUANAUnattached Josie DOWERBraves Running Project
Sandon Point Paul GILLANKembla Joggers AC Alisa BATEMANKembla Joggers AC
Scunthorpe Simon GRIFFINUnattached Kate MOULDSVale Royal AC
Sedgefield Paul WEIRSedgefield Harriers Lucy JEFFERIESMiddlesbrough & Cleveland Harriers
Severnoe Tushino Иван ГЕРАСИМЕНКОБК Тихоходы Ekaterina KOROTKOVAGorky Park Runners
Sewerby Andrew CORRIGANUnattached Emma WOLFFPenistone Footpath Runners AC
Sheffield Castle Robert FOSTERUnattached Ashleigh BARRONSteel City Striders RC
Sheffield Hallam Jonathan SHIELDSCity of Sheffield AC Kate MORRISSmiley Paces
Shepparton Kyle PEARSONAthletics Essendon Stacey CLARKSONShepparton Runners Club
Sheringham Ian PHILLIPSMatlock AC Nelly PORTERCity of Norwich AC
Shongweni Cameron CONRADIEUnattached Khanyi DUZEUnattached
Shorne Woods Marco ARCURIBlackheath & Bromley Harriers AC Chloe SHARPDartford Harriers AC
Shrewsbury David ANDERSONSYtri Nicola DAVIESShropshire Shufflers
Skipton Chris SINGLETONTrawden AC Myra JONESValley Striders AC
South Bank Anthony CRAIGDefence Athletics Club Daina SURKAUnattached
South Manchester Sam TARRYManchester Harriers & AC Sarah RHODESManchester Tri Club
South Shields Charlie HORNERUnattached Claire O'CALLAGHANStart 2 Finish Running Groups
Southampton Unknown ATHLETEUnattached Almi NERURKARUnattached
Southend Ian ANTHONYHavering Athletic Club Lisa RIEFFELCastle Point Joggers
Southsea G LITTLEUnattached Sian HAWKESCity of Portsmouth AC
Southwark Jim HEALUnattached Susanna MARTINUnattached
Southwick Country Park David COALESTeam Bath AC Leanne TILEYUnattached
St Albans Mark CASTLETONSt Albans Striders Madeleine PRITCHARDFairlands Valley Spartans RC
St Andrews Peter ABRAHAMAltrincham and District AC Angela RICHARDSONFife AC
St Francis Clinton GRAVETTUnattached Steph KOKUnattached
St Peters Brad HETHARIAWeston Creek AC Rebecca L HOLMESUnattached
Stewart Unknown ATHLETEUnattached Lisa BENNETTNew Marske Harriers AC
Strathclyde Alan HUMECentral AC Fiona MATHESONFalkirk Victoria Harriers
Summerfields Stuart James THOMASUnattached Elmarie PIETERSEUnattached
Sunderland Steve RANKINSunderland Strollers Helen SMITHUnattached
Sunrise-on-Sea Heath WEBBERUnattached Karen DAVISBorn 2 Run Athletics Club
Swindon Nyle CLINTONSwindon Harriers Stephanie KNOTTSwindon Striders
Szczecinek Sylwester SZYMAŃSKIULKS Barwice Anna KULICKATeam Biegowy Szczecinek
Tees Barrage Alex MCVEYCarnethy Hill RC Emma KENCH-PORTERUnattached
Telford Neal PHILLIPSSheffield University Cross Country & AC Rachel COUPETelford AC
Temple Newsam Kieran Jake SAVAGELeeds City AC Alison VARLEYLeeds City AC
Thetford Martin GEARSt Edmunds Pacers Sabine SCHAEFERUnattached
Tilgate Rich AIREYBrighton & Hove City AC Nicola KINGUnattached
Tollcross Shaz HAKEEMRonhill Cambuslang Harriers Allison SIMPSONGiffnock North AAC
Tonbridge James PUXTYTonbridge AC Sally MUSSONTonbridge AC
Torrens Joseph Keith THOMASUnattached Sarah DAWSONAdelaide Harriers AC
Tuggeranong Luke SCHOFIELDUnattached Emily STACEYCanberra Bilbys Triathlon Club
Upington Petrus DITHEHOUnattached Adri VAN DER MERWEUnattached
Upton Court Rob FOSTERDatchet Dashers Alison BROWNHILLWest 4 Harriers
Uvongo Fred GOODHEADSouth Coast Striders Caity SCHLEHMEYERUnattached
Valentines James CONNORKent AC Karen LEVISONEast London Runners
Varsity Lakes Mark BOURNEWoden Harriers AC Sarah CHRISTMASGold Coast Runners
Vejen Henrik AALLINGBrørup Løbeklub Inga GROSENUnattached
Victoria Chris GREENHALGHUnattached Erin MCILVEENVictoria Park City Of Glasgow AC
Voortrekker Monument Dirk SMITHUnattached Melani SWARTUnattached
Wallace Adam KIRK-SMITHLondon Heathside Runners AC Rachel BOYDUnattached
Walsall Arboretum Tom GOUGHLoughborough Students AC Aimee HOPCROFTBirchfield Harriers
Walthamstow Doug PEARMANClapham Chasers RC Leoni MITCHELLUnattached
Wanstead Flats Euan BROWNEast London Runners Celia PAYANEEANDEEEast London Runners
Warrington Neil MCALPINESutton Runners Luisa CANDIOLISpectrum Striders RC
Warszawa-Praga Paweł KROCHMALUnattached Barbara ŻEBROWSKAUnattached
Warszawa-Zoliborz Wojciech STARZYŃSKIEntre.pl Katarzyna SAWICKAUnattached
Warwick Neil VICKERSUnattached Nina LDUnattached
Waterworks Joe MCALISTERSt Malachys AC Geraldine BRANAGHDromore AC
Westerfolds Robert CLARKUnattached Lorraine BRADBURYHawthorn Running Group
Westport Joe MORANUnattached Triona O'MALLEYUnattached
Weymouth Luke VOSSUnattached Kelly WICKENSHedge End Running Club
White River Wandla NKOSIUnattached Bianke POTGIETERUnattached
WhitleyBay Paul WESTNorth Shields Polytechnic AC Ruth OLDHAMUnattached
Whitstable Tim SCOTTUnattached Lucy CURNOWUnattached
Wimbledon Common Jorge RASOHerne Hill Harriers Sophie MCKAYWimbledon Windmilers
Wimpole Estate Chris BUTTERWORTHUnattached Nicky SAVILLUnattached
Winchester Humza AHMEDUnattached Jane GANDEEWinchester and District AC
Wolverhampton James SKELTONUnattached Tessa CLARKEWolverhampton & Bilston AC
Woodbank Stewart NUNNUnattached Lesley SINCLAIRStockport Harriers & AC
Woodlands Leonard LISAUnattached Jessica LUNDRoadmasters AC
Woodley Roy MADDAMSBelgrave Harriers Caroline HOSKINSReading Roadrunners
Worcester Ben JONESWorcester AC Molly BROWNEWorcester AC
Workington Andrew HENDERSONUnattached Jen MILSOMUnattached
Wormwood Scrubs Neilson HALLBedford & County AC Rosie VALLANCEThames Valley Harriers
Worsley Woods Mark Stephen RUSSELLBurnden Road Runners Sinead BENTSalford Harriers and AC
Wroclaw Rafał BARAŃSKIUnattached Magdalena JONKOUnattached
Wycombe Rye Andy FOOKSThames Valley Harriers Elizabeth PENNINGTONNotts AC
Wynnum Werner BOTHADaily Runner Grace VICTORUniversity of Queensland Athletics Club
Wythenshawe Andy PICKFORDUnattached Bev GANOSEAltrincham and District AC
Yeovil Montacute Paul DAVEYRoyal Sutton Coldfield AC Zoe HAYWARDMaiden Newton Runners
York Matt TAYLORBelgrave Harriers Christiana PAINCity of York AC
Zary Miłosz POPKOUnattached Wioletta OLEKSYKUnattached